POMOC FRANKOWICZOM

Bezczynne czekanie może się skończyć utratą pieniędzy. W naszym artykule przeczytasz o tym, jak skutecznie uzyskać wsparcie, jeśli masz kredyt we frankach.

ODZYSKANIE PIENIĘDZY

Wiele osób w ostatnich latach zdecydowało się zaciągnąć kredyt w obcej walucie, kiedy jej kurs był znacznie niższy niż polskiego złotego. Ryzyko, które wiązało się z takim zadłużeniem, związane było przede wszystkim z wahaniami walutowymi. Największy problem obecnie dotyczy osób, które zdecydowały się na kredyt we frankach. Uwolnienie kursu franka szwajcarskiego doprowadziło do tego, że kredytobiorcy musieliby spłacić znacznie więcej pieniędzy, niż pożyczyli.

Jest jednak na to sposób. Firmy z doświadczeniem prawniczym, jak CHF Group, proponują szybkie i pewne rozwiązanie, jakim jest przewalutowanie kredytu. Oznacza to, że wdraża się proces, który skutkuje spłaceniem kredytu w złotówkach po kursie w momencie przewalutowania. Odzyskuje się nawet do kilkuset tysięcy złotych, zależnie od kwoty zadłużenia. W związku z tym koszty całego procesu są ostatecznie odpowiednio niskie.

Ponadto przewalutowanie skutkuje obniżeniem ryzyka utraty pieniędzy w przyszłości.

 

BANKI PRZEGRYWAJĄ W SĄDACH

W ostatnim czasie maleje zaufanie do bankowości jako bezpiecznej strefy naszych finansów. Co więcej, obietnice wyborcze dotyczące “pomocy frankowiczom” najpewniej nigdy nie zostaną spełnione, ponieważ koszty przewalutowania, według projektu ustawy przedstawionej przez Prezydenta Andrzeja Dudę, musiałyby ponieść banki.

Na szczęście coraz więcej firm oferuje pomoc klientom indywidualnym, dzięki czemu nie muszą samodzielnie walczyć z bankami. A coraz więcej spraw kończy się dla frankowiczów zwrotem pieniędzy.

Jedną z głośniejszych spraw w ostatnich miesiącach była wygrana małżeństwa Barbary i Krzysztofa K. przeciwko mBankowi. Zaciągnęli oni kredyt w 2006 roku, a od 2015 sądzili się z bankiem. Ostatecznie w 2018 roku decyzją Sądu Okręgowego w Łodzi para otrzymała zwrot w wysokości ponad 61,9 tys. zł wraz z odsetkami. Zdaniem sądu brak jasnej informacji, na jakiej podstawie liczone były różnice w kursie walutowym, czyli klauzule zmiennego oprocentowania, były niezgodne z zasadami praw konsumenta i przeczyły dobrym obyczajom.

W związku z takim sukcesem, wytaczanych jest coraz więcej spraw przeciwko praktykom i klauzulom w umowach, które wykorzystując niewiedzę klienta, służą wyłącznie wzbogaceniu sią banków. Po stronie frankowiczów stanął również Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który podkreśla, że niedozwolone postanowienia (zgodnie z kodeksem cywilnym) nie wiążą konsumentów z mocy prawa. Na tej podstawie firmy z doświadczeniem prawniczym są w stanie wygrać z bankami.

Ponadto firmy takie jak CHF Group, proponują bezpłatną analizę sytuacji, więc od początku nie ponosi się żadnego ryzyka. Po sprawdzeniu konkretnego przypadku, szybko otrzymuje się konkretną propozycję współpracy, odpowiednią dokumentację i w niedługim czasie odzyskane pieniądze znajdują się na koncie klienta.